Rok 2024

18.2.2024 Snem združenia

V jednu krásnu nedeľu konal sa tradičný snem združenia, kde v priestoroch OKO vo Zvolene stretli sa naši členovia. Zhodnotilo sa uplynulé obdobie a práce v ňom vykonané, skontrolovalo sa účtovníctvo a naplánovali práce pre rok tento. Privítali sme tam aj nových nádejných dobrovoľníkov a veríme, že je sa na čo tešiť v tejto sezóne. Žiaľ, naše rady opúšťa dlhoročný kolega Rado, ktorý zamieril do Prahy a veríme, že len na čas ukončil aktivity s nami. Za doteraz vykonanú prácu mu zo srdca ďakujeme!

10.3.2024 – kontrola hradu

Keďže sa o týždeň chystala prvá jarná brigáda, bolo treba skontrolovať stav auta, hradu a náradia. Tak sa na aute dofúkali kolesá, doliala voda a zobrala nabiť batéria. Potom sa skontrolovala prístupová cesta, na ktorej sme museli prepíliť jeden spadnutý strom. Uzatvorili sa výpusty na zberných nádržiach, aby sme mali vodu na murovanie, očistila sa strieška nad pivničkou od sutiny a urobila rýchla inventúra potrebných vecí.

15.-17.3.2024 – prvá brigáda

Vďaka pomoci Róberta z Horného Badína sa podarilo rozchodiť naše terénne auto a tak sa mohol navoziť na hrad potrebný materiál. Zišlo sa nás na hrade celkom dosť až sme sa ledva pomestili. Aj keď bolo chladno, hrial nás pri srdci dlho do noci ohník a okruh priateľov. Sobotné ráno začalo síce dažďom, ale kým sa povstávalo a začalo s prácou, prestalo pršať. Tak sme sa s vervou pustili do práce – pomerali sa okenné otvory na sýpke a zhotovili sa do nich dubové rámy (3ks), vynovili sme vybavenie kuchyne, zahasili sud vápna na budúcu brigádu, obnovili infopanely v tretej bráne, poriadili a tak. Nakoniec však všetko dobré raz skončí a museli sme sa rozpŕchnuť do svojich domovov.