Web linky

Linky na stránky, ktoré by vás mohli zaujímať

Všeobecné linky o hradoch

https://www.facebook.com/HradCabrad – stránka na Facebooku venovaná hradu Čabraď, kde môžete vyjadriť svoj názor, pridať návrhy, pozrieť si aktuálne dianie, plánované brigády a pod.

www.obnova.sk – stránka venovaná pamiatkám, starožitnostiam, múzeám…Nájdete tam množstvo diskusií na rôzne témy, informácie o všetkom, čo sa dotýka histórie, pamiatok, reštaurovania…a pod.

www.hrady.sk – podobná stránka venovaná našim hradom, kde okrem iného môžete pridať k jetnotlivým objektom aj svoj názor a diskutovať o nich.

www.pamiatky.net – zaujímavá stránka, kde sa nachádza zoznam všetkých známych hradov a zámkov na Slovensku. Popri množstve zaujímavých fotografií a kresieb hradov tam nájdete aj údaje o ich histórii, možnosti prístupu, zaujímavostiach v okolí, ako aj internetový časopis priateľov Slovenských hradov s názvom „Hradológ“, kde nájdete množstvo článkov a zaujímavých informácií o všetkom, čo súvisí s históriou….

www.slovenskehrady.sk – pekná stránka venovaná našim hradom.

https://slovakiatraveling.com – stránka venovaná turistickým zaujímavostiam na Slovensku


Organizácie venujúce sa záchrane jednotlivých hradov

www.zachranmehrady.sk – stránka združenia, v ktorom sú zaregistrované jednotlivé organizácie venujúce sa záchrane našich pamiatok.

www.hradlietava.sk – stránka našich kolegov, zachraňujúcich hrad Lietavu.

www.hradsasov.sk – stránka našich kolegov, zachraňujúcich hrad Šášov.

http://www.brekov.eu/ – stránka našich kolegov, zachraňujúcich hrad Brekov.

www.tematin.eu – stránka združenia, ktoré sa venuje záchrane hradu Tematín.

www.hradrotstejn.info/ – stránka združenia, ktoré sa venuje ochrane hradu Rotštejn v Českom raji.

www.pustyhrad.com – stránka o Pustom hrade nad Zvolenom, o jeho histórii, archeologickom výskume tam prebiehajúcom a archeologických zaujímavostiach v okolí


Naši priatelia

www.podzemi-cma.cz – velmi zaujímavá a podnetná stránka, propagujúca skryté zákutia pod zemou v Čechách, ale aj na Slovensku a inde.(historické podzemia, staré bane, bunkre, opustené technické diela, vojenské priestory…)

http://www.dady.nfo.sk – stránka nášho priateľa D´adyho z T.O. Hadie údolie, ktorá sa venuje trampingu, trampskej hudbe a aj nášmu hradu – je tam jeho história, zaujímavé fotografie, povesti…

www.ravelin.sk – stránka, kde je prezentovaná výroba stredovekej a inej keramiky, keramických bubnov a pod. vypaľovanej v poľnej peci, vykurovanej drevom. Zaujímavé videá z výpalov a použitia keramických bubnov UDU.


Linky okolitých obcí, kde nájdete kopu zaujímavostí.

www.cabradskyvrbovok.sk – stránka obce Čabradský Vrbovok, pod ktorú patrí hrad Čabraď.

www.plastovce.sk – stránka obce Plášťovce, ktorá má bohatú a zaujímavú históriu.

www.honttesare.sk – stránka obce Hontianske Tesáre. Nedaleko sa nachádzajú veľmi zaujímavé skalné obydlia – tzv. Dúpänce.